GüncelSınavlar

2020 TUS sınavı ne zaman? Sınav için gerekli belgeler

 ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından başvuruları alınan Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS), 13 Ocak tarihinde başvuruları bitmesinin ardından sınav tarihi beklenmeye başlandı.

TUS Sınavı Ne Zaman?

ÖSYM’nin yayınladığı TUS başvuru kılavuzuna göre, TUS 1. dönem sınavı 23 Şubat 2020 tarihinde yapılacak. TUS, Temel Tıp Bilimleri Testi ve Klinik Tıp Bilimleri Testlerinden oluşmaktadır. Bu testlerin Saati ve Süresi ise şöyle:

Temel Tıp Bilimleri Testi: 10.15, 150 dakika

Klinik Tıp Bilimleri Testi: 14.45, 150 dakika

Sınava Girerken Gerekli Belgeler

  • Sınava Giriş Belgesi: Sınava yanınızda götürmeniz gereken en önemli belgelerden birisi tabi ki sınav giriş belgesi. ÖSYM bu belge adresinize göndermeyecektir. Sınav giriş belgesini ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C kimlik numaranız ve şifrenizle sınavdan önce almanız gerekiyor. Sınav giriş belgesi Temel Tıp Bilimleri Testi ve Klinik Tıp Bilimleri Testi için ayrı ayrı alınması gerekiyor. Sınavın ilk oturumu sabah saat 10.15’te ikinci oturum öğlenden sonra saat 14.45’te. Sınav giriş belgenizde fotoğrafınıza dikkat etmeniz gerekir. Bunun için siyah-beyaz ve renklisini de yanınızda bulundurun. Ayrıca sınav yapılacağı bina ve salonunu sınav günü geç kalmamanız için bir gün önceden görmenizde fayda var. Giriş belgesinde ÖSYM tarafından yazılan bilgiler dışında herhangi bir yaz, resim işaret vb. bulundurmamanıza dikkat edin.
  • Nüfus Cüzdanı veya T.C Kimlik Kartı: Adayın sınava girebilmesi için giriş belgesinin yanı sıra nüfus cüzdanı veya T.C kimlik kartı ya da süresi dolmamış pasaportun aslını yanında bulundurmak zorunda.
  • Bunların dışında pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının KKTC kimlik kartının aslı,
  • Yeni kimlik kartı başvurusunda bulunan adaylar, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından fotoğraflı Geçici Kimlik Belgesi alması gerekiyor.
  • Ayrıca sürücü belgesi ile de girebilirsiniz. Bunların dışında öğrenci kartı vb. kartlar kabul edilmemektedir.

Sınav sonuçları 20 Mart 2020 tarihinde açıklanması bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi devre dışı bırakınız.